Kettlebell je tradiční ruská litinová činka kulovitého tvaru připomínající dělovou kouli s madlem ve tvaru trojúhelníku. Cvičení s tímto nářadím řadíme do kategorie funkčního cvičení.

Cvičení s kettlebells rozvíjí sílu a zároveň vytrvalost, čímž dělá toto nářadí zcela unikátním. Jedná se především o balistické cviky, velice podobné pohybům v mnoha sportovních odvětvích.

Výhodou pro funkční fitness je mnohonásobný efekt cvičení a to jak rozvoj svalové síly a budování svalové hmoty bez nadbytečné hypertrofie, tak rozvoj flexibility, kardiovaskulární zdatnosti a v neposlední řadě účinné spalování tuku.  

Trénink s kettlebells se využívá ve sportech kladoucí důraz na svalovou vytrvalost, sílu úchopu a dynamiku, například v atletice nebo v bojových uměních.

Na Fit Tréninku používáme Kettlebell jako doplňek funkčního cvičení. Lekce s Kettlebelly obsahuje základní cvičení a jejich kombinace společně s cvičením rozvíjejícím flexibilitu, sílu a hluboký stabilizační systém. Na lekci se můžete setkat i se spojením ,,Kettlebell a TRX Závěsný systém". Tyto dvě nářadí tvoři zajimavou a efektivní kombinaci pro funkční trénink. 

Zpět na lekce