O KEMPU

Na základě dlouholetých zkušeností v oblasti sportovního tréninku a spolupráce Marka Vinárka a Michala Kosmála vznikl program Fit Coaching a záměr uspořádat tréninkový kemp zaměřený na děti a mládež od 9 do 15 let s důrazem na sportovní přípravu dle moderních trendů a požadavků. 
 
Tréninkový kemp, opřený o poznatky fyzioterapie, je zaměřený na kvalitu pohybu a seznámení se s principy tzv. funkčního pohybu. Každodenní zkušenost nám ukazuje, že děti nejsou komplexně rozvíjeny v oblasti pohybové přípravy, nejsou dostatečně připraveny na pozdější náročnější tréninky a trpí různými svalovými dysbalancemi, kterým můžeme předcházet, pracovat s nimi dle vážnosti a stavu a přispět tak pokud možno k ideálnímu tělesnému rozvoji dítěte. Fyzioterapeutická cvičení jsme shrnuli v programu s názvem Fyziotrénink, který slouží k nápravě těla a následné přípravě na tělesnou aktivitu či sportovní trénink a výkon. Fyziotrénink  je jednou ze tří tréninkových jednotek kempu a povede jej zkušená fyzioterapeutka Barbora Hellebrandová. 
 
Další dvě jednotky se budou zaměřovat na funkční cvičení, rozvoj síly, rychlosti, koordinace a stability. Povedou jej zkušení trenéři Marek Vinárek a Rostislav KošárekMarek Vinárek vás zve na svoji přednášku na téma sportovní příprava dětí, kde opět hraje důležitou roli také rodič. 
 

Proto je pro nás důležité, aby se kempu zúčastnili jak rodiče, tak i trenéři. 

 
Samozřejmou součástí sportovní přípravy se v posledních letech stává koučování.  Cílem koučování jako metody a přístupu je komplexní rozvoj osobnosti sportovce, posílení jeho důvěry, zodpovědnosti a schopnosti pracovat s vlastním potenciálem. Celý proces růstu sportovce se neobejde bez úzké spolupráce trenérů a rodičů, kteří se mohou s tímto přístupem seznámit a využít jej k maximálnímu rozvoji mladého sportovce. Opět tak zdůrazňujeme důležitost účasti rodičů. Koučování je doménou Michal Kosmála, který tuto metodu aplikuje v profesionální trenérské praxi a nastíní její výhody ve své přednášce. 
 
Sportovec, jeho zdraví a sportovní výkon je spojován také s výživou, a proto jsme rádi, že máme v týmu Daniela Škubala, který pro vás připraví některé recepty zdravých RAW pochutin, vhodných nejen pro děti. Děti mají v rámci vstupného ochutnávku RAW DORTU a čerstvě lisované šťávy z ovoce a zeleniny. Uvědomujeme si, že některé děti dnes trénují mnoho hodin týdně a vhodná strava a doplnění energie by mělo být součástí jejich každodenní tréninkové přípravy. Více se dozvíte od Daniela, který přednese, co je pro sportující děti vhodné jíst před a po tréninku.
 
Součástí kempu je také v rámci doprovodného programu možnost zacvičit si a vyzkoušet tzv. KRUHOVÝ TRÉNINK. Rodiče přihlášených dětí mají vstup ZDARMA a ostatní se mohu zúčastnit za poplatek 150 Kč. Částka půjde na rozvoj a podporu programu Fit Coaching. Na závěr dne je připravený prostor pro zahrání si fotbálku. Zde je účast pouze za dobrovolný příspěvek. Dle počtu přihlášených si zahrajeme buď zápas, nebo malý turnaj o více týmech :).
 
Přesnější informace o programu kempu najdete ZDE: PROGRAM
 
Těšíme se na vás!