Fit Výlet do Malé Fatry

19.08.2013 20:45

Tak je to tady. Původně zrušený výlet má nový a definitivní termín a to 28. září 2013!

Kdo neví o co jde, tak jako v minulém roce i letos organizujeme společný výlet, tentokráte na Slovensko do Malé Fatry

Výlet plánujeme na sobotu 28. 9. a neděli 29. 9. 2013. V sobotu ráno (čas upřesníme cca mezi 6 a 7 hod.) se vlakem z Opavy přemístíme na start trasy do Strečna. Zde zahájíme turistickým pohodovým tempem výstup po červené kolem Starého hradu, až na Velký Kriváň (1709m), dále k Snilovskému sedlu, kde se dáme po zelené k chatě pod Chlebom (1423m), kde bude konec první etapy a kde také přenocujeme. 

Cena ubytování dle toho, kde chcete spát (postel 10 EUR, povala 8 EUR, venku pod stanem 1 EUR). To je v plánu první den, jedná se převážně o horskou hřebenovku, trasa má cca 20 km s převýšením 1666m. Podrobnější info o ubytování zde: chatapodchlebom.sk/.

Druhý den v druhé etapě se budeme vracet po modré kolem Šútovského vodopádu do obce Šútovo, a pak zpátky vlakem. Délka trasy cca 9 km s klesáním 1000m. 

Každý, kdo chce spát pod střechou se musí dostatečně předem zarezervovat a jeho rezervace je závazná. Chata je totiž velice vytížená a majitel po nás bude vyžadovat zaplacení rezervovaných míst. 

Rezervovat se můžete na email: fit-trenink@seznam.cz. Upřesněte také, kde chcete přespat (postel, povala, stan, spacák pod širým nebem:-))

S Pozdravem

Marek Vinárek, vedoucí výpravy:-)